Sofi uudisvoog

Eesti Päevaleht: Investeerimine

Sofi OÜ tutvustab klientidele võimalust investeerida liisingulepingutesse, pakkudes nõnda paindlike tingimuste kaudu soodsaid tehinguid nii investorile kui ka liisinguvõtjale. Sofi juhataja Ergo Themase kinnitusel huvilisi ja rahulolevaid kliente jagub.

Kaua olete autode liisingulepingutesse investeerimise võimalust pakkunud ning kuidas on investorid teenuse vastu võtnud?

Sotsiaalse finantseerimise teenuseid arendav Sofi pakub juba aastajagu uudse lahendusena investoritele võimalust oma raha paigutada turvalistesse liisingulepingutesse. Meie soov on teha inimestevahelised tehingud võimalikult lihtsaks, turvaliseks ja ühtviisi kasulikuks mõlemale osapoolele ning seda oleme siiani suutnud edukalt teha.

Miks võiks investor just Sofi liisingulepingutesse raha paigutada?

Meie kaudu raha paigutades võib kindel olla, et nii investor kui ka liisinguvõtja on saanud tema jaoks kõige sobivama pakkumise. Sofi teenus on kiire, turvaline ja lihtne. Eesmärgiks on kokku viia sobiva pakkumise tegija ja teenuse vajaja. Siiani oleme suutnud lubatut täita – tegutsemisaja jooksul ei ole veel ühtegi liisingulepingut katkestatud, mis tõestab Sofi liisinguvõtjate usaldusväärsust.

Investor saab meilt kaasa teadmise, et tema raha on kaitstud ning pakutavad tingimused on soodsamad kui panga kaudu investeerides. Investor määrab ise investeerimise tingimused: lepingu pikkuse, lepingus sisalduva vara väärtuse ja muud tingimused ning saadavate intresside suuruse. Sofi sellesse ei sekku. Iga tehtud investeering on investori jaoks tagatud konkreetse sõidukiga, mis sarnaselt tavaliisinguga on kogu liisinguperioodi investori tagatisena Sofi nimel. Mainimist väärib asjaolu, et meie usaldusväärsuse kasvuga on investorite intressisoov langenud – julgetakse oma raha paigutada üha pikematesse liisingulepingutesse ning hinnatakse pigem stabiilsust ja järjepidevust kui kiiret kasumit.

Milliseid võimalusi investeerimiseks pakute?

Võimalusi oma raha kasvatamiseks on praegu kaks: Tartu Hoiu- laenuühistu sihtotstarbelise Sofi hoiuse või Sofi investorkeskkonna kaudu. Esimesel juhul teeb Tartu Hoiu-laenuühistu ise valiku ja otsused, paigutades hoiustajate raha kasumlikesse lepingutesse. Tegemist on tähtajalise hoiusega ning raha paigutamisel Sofi hoiusele miinimummäära ei ole. Praegu on Sofi hoiuse intress 6% aastas.

Kel soov kõrgemat intressi teenida ja ka julgust ning tahet otsuseid ise teha, saavad seda praktiseerida Sofi investorkeskkonna kaudu. Praeguste tingimuste kohaselt on võimalik luua oma isiklik liisinguportfell alates 8000 eurost, kuid hea uudisena saab alates sellest sügisest ka väiksemate summadega lepingutesse investeerima hakata. Eelmisel aastal oli Sofi investorite tulu keskmiselt 16%.

Kas on võimalik riski maandada ja erinevatesse lepingutesse väiksemate summade kaupa investeerida?

Tõepoolest, nagu öeldud, sellest sügisest saab oma investeerimisportfelli sissemakseid teha ka väiksemate summade kaupa. Saate ise valida, mitmetesse lepingutesse soovite üheaegselt investeerida. Kaob ära investeerimisportfelli alumine piirmäär. Investeerimist võib alustada kas või 100 eurost. Meie eesmärgiks on pakkuda inimestele katsetamisrõõmu ja valikuvõimalust. Alati saab investeeritavaid summasid muuta ja pakkumisel olevate lepingutega tutvuda. Investori rahulolu on peamine ning kõige suurem rõõm on, kui oleme võitnud kliendi usalduse, nii et ta soovib meiega ka tulevikus koostööd teha. Siinkohal tänan neid, kes on juba praegu korduvate investeeringutega näidanud, et Sofi on oma teenustega Eesti inimesele vajalik. Sofi investorkeskkonna avamiseks väikeinvestoritele annab julgust meie seniste investorite väga hea kogemus. Oluline on, et saame pakkuda turvalist ja nüüdseks juba järeleproovitud investeerimis võimalust, millega tekib juurde üks alternatiiv aktsiaturu ja pankade poolt pakutud hoiuste ning fondide kõrvale.

 

Otselingi artikli juurde leiab siit.