Sofi uudisvoog

Sofi avas uued teenused

Sotsiaalse panganduse teenuseid arendav Sofi OÜ tõi turule kaks uut teenust: Sofi ettevõtluslaen ja Sofi kapital.

Sofi ettevõtluslaen on mõeldud väikeettevõtetele, mittetulundusühingutele ja ka FIE'dele sotsiaalselt, kogukondlikult ja majanduslikult jätkusuutlike projektide elluviimiseks. Kohalik väikeettevõtlus on majanduse ja tööhõive alus ning Sofi investorid soovivad siin oma panuse anda. “Finantseerime ettevõtteid ja projekte, mis võtavad oma tegevuses arvesse nii inimeste kui ümbritseva keskkonna huve. Lisaks rahale saame ettevõtetele pakkuda ka kliente, sest Sofi investorite hulk kasvab kiiresti ning kindlasti eelistavad nad toodet või teenust tarbida ettevõttest, kuhu nad ise on raha laenanud,” tutvustas uut teenust Sofi OÜ juhataja Ergo Themas.

Väikeettevõtetel on laenuraha kättesaadavusest isegi suurem probleem omakapitali puudus. Paljud suurepärased ideed jäävad selle taha, et lihtsalt pole vajalikku kapitali alustamiseks. Sofi kapital proovib siinkohal seda puudujääki täita. Tegemist on ühisrahastuse põhimõttel toimiva sotsiaalse riskikapitaliga, kus inimesed tulevad kokku, et üheskoos rahastada kogukonnale või ka laiemale üldsusele olulisi ettevõtmisi. Sofi investorid panustavad siin vajaliku algkapitali, saades vastu vähemusosaluse. „Miks ei võiks meil kõigil olla väike osalus mõnes hambaravis, kohvikus või autopesulas – teenustes, mida me igapäevaselt nagunii kasutame? Mõistlik oleks ju raha omaenda osalusega ettevõttesse viia,“ leiab Ergo Themas.

Lisaks laenudelt intressi ja omakapitalilt dividendide teenimise võimalusele proovib Sofi saada oma investoritele igast finantseeritud ettevõttest investor-soodustuse nende toodetele ja teenustele. Investor-soodustus peaks olema suurem kui tavaline kliendikaardisoodustus.

Nii nagu Sofi liisingu puhul, muudab Sofi ka ettevõtluslaenude ja sotsiaalse riskikapitali puhul kogu protsessi kõigile osapooltele lihtsaks ja turvaliseks. Tegeleb projektide analüüsimisega ning finantseerimise korral kogu hilisema haldamisega.

 

 

Info: Ergo Themas / 7350370 / ergo.themas(at)sofi.ee
 

Sofi on sotsiaalse panganduse ettevõte, mis aitab kaasa sellele, et inimesed omavahel tehinguid saaksid teha. Et see oleks lihtne, turvaline ning ühtviisi kasulik kõigile osapooltele. Sofi OÜ asutati 2009. aastal. Tegu on Social Bankers ASi tütarettevõttega.