Sofi uudisvoog

Sofi Investorid teenisid esimesel aastal 16 protsenti

Sotsiaalse finantseerimise teenuseid pakkuva Sofi OÜ'ga liitunud Sofi Investorid teenisid aastaga tulu keskmiselt 16%, seda peale halbade laenude ja Sofi teenustasu mahaarvamist.

"Oleme esimese tegevusaasta tulemustega väga rahul. Meie valitud strateegia – kasvada aeglaselt, kuid kvaliteetselt, on vilja kandnud,“ rääkis Sofi OÜ juhataja Ergo Themas, kelle hinnangul on Sofiga liitunud investorid teeninud majanduslikku keskkonda arvestades väga hea tootluse.

Kuna pangadeposiidilt makstav intress on kohati madalam kui inflatsioon, aktsiaturud äärmiselt volatiilsed ning traditsiooniline võlakirjaturg Eestis endiselt külmunud olukorras, otsivad investorid alternatiivseid võimalusi vaba raha tulusaks paigutamiseks. Üht sellist võimalust pakubki Sofi, viies omavahel kokku liisinguvõtjad ja liisinguandjad (ehk Sofi Investorid) ning muutes nendevahelised finantstehingud lihtsaks ja turvaliseks. 

Sofi Investoriks on seni saanud valitud hulk eraisikuid ja ettevõtteid. Seda just testperioodi tõttu, mil Sofi alles õppis tundma liisinguvõtjate ja liisinguandjate vajadusi ning täiustas oma tarkvara.

"Nüüd, peale esimese tegevusaasta lõppu, avame ligipääsu ka uutele investoritele, kuna oleme saanud kindluse, et suudame pakkuda kvaliteetset teenust ning head tootlust investorite rahale,“ selgitas Ergo Themas.

"Sama olulised kui investorid, on Sofi juhataja sõnul firma jaoks ka tehingute teine osapool – liisinguvõtjad. "Oleme saanud pakkuda liisingut paljudele inimestele, kes on jäänud traditsiooniliste pankade uste taha. Tahan kiita meie liisinguvõtjaid, kes on olnud suurepärase maksekäitumisega - ühtegi lepingut pole makseprobleemide tõttu katkestatud,” rõõmustas Themas. Ta lisas, et Sofi ei sekku liisinguintressi kujunemisse, Sofi Investorid teevad omapoolsed pakkumised ning liisinguvõtja valib neist välja endale kõige soodsama.

 

Info: Ergo Themas / 7350370 / ergo.themas(at)sofi.ee

 

Sofi on ettevõte, mis aitab kaasa sellele, et inimesed omavahel tehinguid saaksid teha. Et see oleks lihtne, turvaline ning ühtviisi kasulik kõigile osapooltele. Sofi OÜ asutati 2009. aastal. Tegu on Social Bankers ASi tütarettevõttega.