Sofi krediidireiting

Oleme välja töötanud spetsiaalse teenuse nimega Sofi krediidireiting. See sobib just sotsiaalses panganduses riskide hindamiseks ning annab hea ülevaate liisinguvõtja senisest maksekäitumisest. Sofi krediidireiting võtab arvesse inimese enda poolt esitatud, avalikest allikatest kättesaadavat (nt Krediidiinfo, Ametlikud Teadaanded) ja Sofi kasutusajaloost pärinevat infot. Teenus aitab hinnata kliendi usaldusväärsust, samuti saab iga inimene ise oma reitingut jälgida.

Teadlik finantskäitumine

Sofi krediidireiting võimaldab sul teadlikult suhtuda oma krediidiskoori. Teatud käitumised parandavad ja teised jällegi halvendavad seda. Mida parema finantskäitumisega oled, seda kõrgem on sinu Sofi krediidireiting ja seda soodsamalt saad Sofilt liisingut. Viivitused sinu lepinguliste kuumaksete tasumisel mõjuvad reitingule negatiivselt, seega on soovitatav oma kohustusi alati õigeaegselt täita.

Garantiifond

Sofi krediidireiting määrab ära sinu isikliku riskimarginaali. Selle alusel kujuneb ka igakuine Garantiifondi tasu, mis lisatakse annuiteetgraafiku kuumaksele. Riskimarginaal tasutakse Sofi garantiifondi, millest kaetakse vajadusel võlamenetluse kulud. Nii ei too võimalikud liisinguvõtjapoolsed makseprobleemid liisinguandjale kaasa lisakulutusi.

Info +372 736 0099

Näidis

 Mõningad olulised näitajad, mida Sofi Krediidireiting arvesse võtab. Kokku on erinevaid näitajaid üle kümne.

Sofi
krediidireiting
Garantiifondi tasu / eurot kuus
Puuduvad maksehäired viimasel 2 aastal 
Vanus üle 25 eluaasta 
 Puuduvad teated Ametlikes Teadaannetes
Vähemalt 1 korrektselt täidetud Sofi leping 
 Puuduvad Sofi võlgnevused
 Puuduvad aktiivsed maksehäired
AAA
4,47
 +
+
 +
 +
 +
 +
AA
5,43
 +
+
 +
 +
 +
 +
A
6,39
 +
+
 +
 
 +
 +
BBB
7,35
 
+
 +
 +
 +
 +
BB
8,31
 
+
 
 
 +
 +
B
9,27
 
+
   
 +
 +
CCC
10,22
  
+
 +
 +
 +
CC
11,18
 
 
+
 
 +
 +
C
12,14
 
 
 
 
 +
 +
D
-